Spokojné manželstvo
Späť

Spokojné manželstvo

(12 hodnotení)
445 študentov
Individuálny kurz
Individuálny online kurz bez e-kouča
Pre jednotlivcov aj páry
Študuješ vo vlastnom čase a vlastným tempom
Osvedčený, psychológiou podložený obsah
Praktické rady, tipy, úlohy
Žiješ v spokojnom manželstve a chceš ho len vylepšiť? Alebo je vaša domácnosť bojové pole? Tento kurz môže obohatiť vaše spolunažívanie a urobiť z vás miesto súperov spojencov.
Manželstvo nie je o tom, aby sme našli toho „pravého“ a očakávali od neho, že nás urobí šťastným.

Zdravé manželstvo začína zdravými očakávaniami. Je len málo vecí v spoločnosti, ktoré sú také späté s očakávaniami, ako manželstvo.

Vyrástli sme s myšlienkou, že najťažšou časťou toho celého bude nájsť toho pravého – osobu, od ktorej očakávame, že bude kľúčom k nášmu šťastnému životu.

Potom príde svadba. A po skončení medových týždňov prídeme na to, že náš partner nedokáže naplniť naše očakávania ani túžby po šťastí.

Nie preto, že sme si vybrali nesprávneho partnera, ale preto, že sme mali (a možno stále máme) nesprávne očakávania ohľadom manželstva. Budovanie spoločného života s iným človekom si totiž vyžaduje postoje, zručnosti a návyky, ktoré nás v žiadnej škole neučili.

Ak si mal šťastie, niektoré si mohol odpozorovať od svojich rodičov. Alebo aj nie. Z nejakého záhadného dôvodu sa na nás ľahšie nalepili ich nesprávne vzorce správania – presne tie, o ktorých sme sa v mladosti zaprisahávali, že ich nikdy nebudeme robiť!

Aké sú teda tie „správne“ vzorce? Neexistuje žiadna príručka na dokonalé manželstvo. Tento kurz ti však ukáže niektoré prístupy, postoje a príklady, ktoré môžu obohatiť tvoje manželstvo, urobiť z vás skôr spojencov než súperov, produktívne riešiť konflikty, prehĺbiť vašu intimitu a budovať spokojnú a naplnenú rodinu.

Je tento kurz pre jednotlivcov, alebo páry?


Najlepšie výsledky uvidíš vtedy, ak tento kurz absolvujete ako pár. Neznamená to, že ho budete robiť úplne spolu, za jedným počítačom. Obaja sa do kurzu zaregistrujte samostatne (s vlastnou emailovou adresou) a pracujte na jednotlivých témach, úlohách a odpovediach sami. Potom si však spolu sadnite a porozprávajte sa o daných témach spoločne.

Ale čo keď tvoj partner nemá záujem o spoločné štúdium? Možno si kladieš otázku, či má vôbec zmysel púšťať sa do tohto kurzu, ak si na to sám. Máme pre teba dobrú správu: Práve ty môžeš byť ten, kto zmení vaše manželstvo k lepšiemu! V manželstve obzvlášť platí pravidlo, že každá akcia prináša reakciu. Bude si to vyžadovať úsilie a čas, ale ak budeš trpezlivý, láskavý a vytrvalý, veríme, že už čoskoro budeš žať ovocie svojej snahy.

Recenzie kurzu
5.0
Hodnotenie kurzu
100%
0%
0%
0%
0%
Ukázať viac recenzií